Telefon: 52 321-58-28

Zapraszamy do naszej nowej sekcji porad. Będzie ona systematycznie rozwijana. Zachęcamy do częstych odwiedzin.

Jak dbać o okulary?

Okulary są nadal najbardziej popularnym i cenionym rozwiązaniem przy korekcji wad wzroku. Aby posłużyły nam jak najdłużej musimy szczególnie o nie dbać. Ta wiedza przyda się na pewno wszystkim użytkownikom okularów.

Jak dokonać dobrego wyboru okularów przeciwsłonecznych ?

Okulary słoneczne to nie tylko ciekawy element naszych stylizacji, ale przede wszystkim ochrona oczu przed bardzo groźnym promieniowaniem słonecznym. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie?

Ślepota na własne życzenie?

Najnowsze badania pokazują że grozi nam epidemia krótkowzroczności. Źródła badające ten problem podają że do 2050 roku połowa ludzi na świecie będzie krótkowzroczna, i około 1/5 z nich będzie towarzyszyć ryzyko utraty wzroku, a krótkowzroczność w przyszłości będzie główną z przyczyn utraty wzroku.

Jak i czy chronić się przed nadmiarem światła niebieskiego?

Światło jest niezbędnym czynnikiem naszej codziennej egzystencji, modeluje funkcje poznawcze mózgu, jest niezbędne do zaistnienia procesu widzenia. Korzystne warunki świetlne, w których pracuje nasz układ wzrokowy powinny zapewnić nam najwyższą wydolność wzrokową i najlepszą jakość widzenia.

Dlaczego i po co mi okulary?

Dobry wzrok czyli dobre i ostre widzenie jest kluczowe dla jakości życia każdego człowieka. Jest jednym z naszych podstawowych zmysłów, przez niego postrzegamy otaczający nas świat.

ul. Gdańska 9 - Bydgoszcz - telefon: 52 321-58-28

Autoryzowany partner